Nauka pływania młodzieży
,,Kto raz posiadł sztukę pływania- zdobył ją na całe życie".
 
Pływanie w Polsce jest coraz bardziej popularne dzięki temu że powstają coraz to piękniejsze pływanie, osiągnięcia polskich pływaków na arenie międzynarodowej oraz chęć zdobycia stypendiów zagranicznych i uczelni polskich dzięki pływaniu motywują rodziców do zapisywania swoich pociech na naukę oraz doskonalenie pływania. Ale pamiętajmy umiejętność pływania jest dla człowieka bardzo potrzebna gdyż pozwala poprawić stan zdrowia oraz co jest najważniejsze zapewnia bezpieczeństwo nad wodą. Dzięki temu, że potrafimy swobodnie i dobrze pływać czas nad wodą i w wodzie możemy spędzić aktywnie i rekreacyjnie. Młodzież, która pragnie uprawiać wszelakie dyscypliny sportowe i iść w kierunku sportu, dzięki pływaniu rozwija swoje kierunki uzdolnień sportowych.
Pamiętajmy że dzięki pływaniu hartujemy ciało, wzmacniamy mięśnie i stawy, doskonalimy układ krążenia i oddychania – który jest pełniejszy niż na lądzie.

Dostępność Państwa do krytej pływalni jakim jest Słowianka lub Gracja powinno skłaniać Państwa do podejmowania intensywnych starań aby zapewnić swojemu dziecku możliwość posiadania tej umiejętności.

Rodzicu pamiętaj każdego można nauczyć pływać. Jeżeli wasze dziecko ma problemy z nauką pływania lub jeżeli spotkały go jakieś nieprzyjemne sytuacje w wodzie jest to sygnał by przyjść do nas. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę, która potrafi zmobilizować dziecko do przełamania bariery strachu lub niechęci.

Nie poddawaj się jeżeli dziecko mówi że nie chce pływać bo np.: boi się wody, jest za grube lub za dojrzałe, jest to sygnał, że coś pomnieliście w rozwoju  fizycznym swojej pociechy ale pamiętaj jest to sygnał by natychmiast rozpocząć zajęcia u nas. Każde dziecko pragnie umieć pływać i swobodnie poruszać się w wodzie, chociaż mówi inaczej,  to jest nieprawda.

Pogram opracowany przez osobę, która wie wszystko o pływaniu, nauce pływania i fizjologii oraz o chemii i działaniu wody na organizm człowieka.
 ZAPRASZAM  PRZEMYSŁAW  WILANT


 
 
 
                                                     2008 © hipcio.com.pl