Poradnik - wakacyjna szkola plywania (gazeta lubuska)
Przedstawiamy Państwu Wakacyjną Szkołę Pływania – lekcje prezentowane w Gazecie Lubuskiej w lipcu 2007 r. dla tych, którzy nie zdążyli przeczytać zapraszamy do zapoznania.

Słowo od Autora tekstów – Przemysława Wilanta.

Zdziwienie na basenie tak, tak to u nas na zajęciach państwa spotka. Dzieci, które nie potrafią chodzić lub dopiero, co podejmują naukę chodzenia bez problemu baraszkują w zajęciach wodnych. To naprawdę nie jest nic nadzwyczajnego. Naukę warto rozpocząć już od narodzin – w wannie, a później w basenie od 2-3 m-ca życia. Im dziecko starsze tym bardziej świadome niebezpieczeństwa utonięcia, a ten naturalny lęk utrudnia dziecku oraz Państwu naukę pływania. Więc im później tym naukę rozpoczynamy od oswojenia z wodą. W wodzie dziecko rozwija się fantastycznie. Budują się prawidłowo mięśnie oraz kościec dziecka, wpływa to wszystko na wspaniałą estetykę ciała oraz ruchów dziecka. Dla mnie pływanie jest połączeniem baletu i yogi nawet tak u małych dzieci. Dzieci uczą się prawidłowo oddychać, prawidłowo oraz pięknie układać części ciała by zapewnić prawidłową motoryke, są świadome własnego ciała, rozwijają zmysł czucia. Dzieci na zajęciach spotykają się z nową sytuacją, rozwijają odwagę, pewność siebie, budują wzajemne relacje z innymi dziećmi obserwując ich zachowania. Chociaż na naszych zajęciach będą się Państwo wraz z dziećmi fantastycznie bawić to należy pamiętać, że pływanie jest najzdrowszą formą aktywności fizycznej. Zapraszam.


Artykuły z gazety dostępne są do pobrania poniżej:
  1. Lekcja 1 - CHWYTY BEZPIECZEŃSTWA
  2. Lekcja 2 - OSWAJANIE Z WODĄ
  3. Lekcja 3 - PRACA NÓG
  4. Lekcja 4 - SKOKI DO WODY
  5. Lekcja 5 - PODSUMOWANIE
  6. Lekcja 6 - PIESEK I BĄBELKI
  7. Lekcja 7 - SRZAŁKA NA BRZUCHU
  8. Lekcja 8 - PŁYWANIE NA GRZBIECIE
  9. Lekcja 9 - NAPIERSIACH I NA GRZBIECIE
  10. NA BASENIE BĄDŹ OSTROŻNY, BEZPIECZNI W WODZIE
Dokumenty są zapisane w formacie pdf - aby je otworzyć musisz mieć zainstalowany program Adobe Acrobat Reader - możesz go pobrać ze strony producenta adobe.pl - pobierz

 
 
 
                                                     2008 © hipcio.com.pl